Duhový most

je podle pověsti místo, kam odchází duše našich mazlíčků poté, co zemřou.

Příběh o Duhovém mostu:

„Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most.

Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází k Duhovému mostu. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce, kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí. Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý, tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů.

Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila. Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce ❤. A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete."

Zdroj: Wikipedie, autor neznámý

Jaký je ale skutečný příběh, který se váže k této pověsti? Kdo psal tato krásná slova a komu byla věnována?

Na památku svého zesnulého pejska Majora napsala tuto báseň paní Edna Clyne-Rekhy ze Skotska a je uváděna jako první autorka, i když uchazečů je mnohem více. Celý článek, který obsahuje mimo jiné i originální text příběhu a fotografie, najdete zde:

The Rainbow Bridge: The True Story Behind History’s Most Influential Piece of Animal Mourning Literature

 

 

Duhový most