Časté dotazy

Jak postupovat, pokud mám zájem o kremaci svého mazlíčka?

Nejdříve nás vždy kontaktujte na naší telefonní nonstop lince 797 605 555 nebo v pracovní době na tel. 731 676 966. Vše s Vámi probereme a domluvíme se na převozu zvířátka. Do krematoria si zvířátko můžete přivézt sami nebo využít naší svozové služby. Poté bude zvířátko uloženo v chladicím boxu. Vyplníme krátké formuláře, dohodneme termín kremace a případné další služby.

Zpopelňují se zvířátka zvlášť nebo dohromady?

V každém případě zvlášť.

Každému přijatému zvířátku se přidělí číslo vyražené na šamotovém přívěsku tvaru srdce a to jej provází celý pobyt u nás - v chladícím boxu, při kremaci a nakonec je srdíčko vložené i do urmy s popelem. Každé zpopelnění je pečlivě evidováno, včetně údajů o zvířátku, času a délce kremace, apod. Naše moderní italská automatická kremační pec funguje na principu pece humánní (lidské).

Vyzvedáváte zvířátka i v domácnostech majitelů?

Ano, držíme nepřetržitou pohotovostní službu. Na nonstop lince č. 797 605 555 se domluvíme na podrobnostech, jako je adresa chovatele, údaje o zvířátku, jak se na náš příjezd připravit (očkovací nebo jiný průkaz zvířátka, uložení zvířátka - nejlépe stočení do klubíčka, atd.) a následně v nejbližším možném čase odjíždí zaměstnanec krematoria k chovateli.

Je možná kremace jiného zvířátka než pejska nebo kočičky?

Ano, může se jednat o jakékoliv zvířátko. Například papouška, želvu, morčátko nebo králíčka .... Hmotnost zvířátka je u nás omezena na maximálních 90 kg.

Můžeme se s naším mazlíčkem u vás rozloučit?

Ano, v krematoriu máme obřadní síň, kde se můžete rozloučit. Zvířátko bude uložené v ekologické rakvi na saténové výstelce. V naprostém soukromí se můžete s mazlíčkem loučit do 30 minut.

Máte nějaké vzdělaní nebo školení k účelu provozování krematoria?

Ano, všichni máme osvědčení o odborné způsobilosti z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně ze dne 6.11.2020

„ OSVĚDČENÍ o odborné způsobilosti pro odchyt zvířat bez pána, toulavých a opuštěných zvířat a zacházení s nimi včetně péče o ně v útulcích pro zvířata. "

„ OSVĚDČENÍ o odborné způsobilosti pro sběr a neškodné odstraňování kadáverů zvířat v zájmovém chovu. "

Nemůže dojít k záměně zvířátek?

Ne, každému zvířátku při příjezdu k nám je ihned přidělen šamotový přívěsek ve tvaru srdíčka s vyraženým unikátním kódem, který ho provází po celou dobu u nás.

Jaké máte možnosti platby?

U nás je možné platit hotově, kartou nebo převodem po vystavení faktury na účet.

U vás zvířátka pouze přijímáte a následně je odvážíte na kremaci jinam?

NE, jsme jediné zvířecí krematorium v Jihočeském kraji. Nabízíme vám veškeré kompletní služby na jednom místě. Od přijetí zvířátka ... až po výdej urničky.

Jak to u vás vše probíhá?

Nabízíme kompletní služby ...

Svého zvířecího kamaráda můžete přivést sami nebo využít naši svozovou službu. Zvířátko uložíme do speciálního vaku, zvážíme a přidělíme kremační srdce s identifikačním kódem, které ho provází po celou dobu u nás. Uložíme zvířátko do chladícího boxu do doby kremace. Vždy se jedná o individuální kremaci, tzn. že každé zvířátko je v kremačním zařízení samo. Poté popel upravíme a vložíme spolu se srdcem do urničky.