Jak si po úmrtí mazlíčka vybrat nejlepší zvířecí krematorium?

Zvířecí kremace je stále častěji první volbou chovatelů, když odejde jejich zvířecí přítel.

Na iDNES.cz byl publikován tento zajímavý článek, kde mimo jiné představujeme i naše zvířecí krematorium ve Strakonicích.

Zvířecí krematorium Strakonice

Jitka Sosnová a Radek Vondrášek

 

Strakonické zvířecí krematorium je nejnovějším v České republice. Je o vaše služby na jihu Čech zájem?

Otevřeli jsme letos v lednu jako jediné Krematorium zvířat v jižních Čechách a je vidět, že zde podobná služba chyběla. Mezi chovateli je o kremační služby veliký zájem. Stále rozšiřujeme spolupráci i s veterináři, kteří jsou často první, kteří klientům o existenci zvířecích krematorií poskytují první informace. Více podrobností o našich službách se dozvídají z letáčků nebo přímo z našich www stránek. Pak zavolají na naši NONSTOP linku a naši pracovníci jim vše vysvětlí osobně.

Jaká je vaše otvírací doba?

Standardní provozní doba je každý všední den od 9:00 do 17:00, ale klienti nás zastihnou kdykoliv na naší NONSTOP lince. Na té je vždy přítomen pohotovostní pracovník a klientům poradí, jak v nastalé situaci postupovat. Vysvětlí jim vše potřebné, dohodne s nimi převzetí zvířátka nebo jeho vyzvednutí na veterinární klinice, případně u klienta doma. Mimo provozní hodiny je účtován pohotovostní příplatek. Pohotovostní služba je dnes standardní službou všech zvířecích krematorií v České republice.

Je možné se kremace osobně účastnit?

Z bezpečnostních důvodů samozřejmě není možná osobní přítomnost klientů přímo u kremační pece. Pokud však chtějí klienti sledovat počátek kremace a být tak se svým mazlíčkem až do úplného konce, mohou využít naši obřadní místnost, ze které lze přímým obrazovým přenosem prostřednictvím televizoru sledovat počátek kremace v našem zázemí.

Zdroj: iDNES.cz

Jak si po úmrtí mazlíčka vybrat nejlepší zvířecí krematorium?