Napsali o nás

Jediné krematorium pro zvířata na jihu Čech je ve Strakonicích.

Od ledna letošního roku funguje ve Strakonicích jediné krematorium pro zvířecí mazlíčky na jihu Čech. Další se má zřídit v Českých Budějovicích. Krematorium stojí v průmyslové zóně v Heydukově ulici a provozují jej Radek Vondrášek a Jitka Sosnová ze společnosti Akrematorium.

Chovatelé tu mohou nechat zpopelnit své mazlíčky až do váhy 90 kilogramů, nejen psy a kočky, ale také morčata, ptáčky a další. K tomu má krematorium ještě další služby. Je možné si objednat i rozloučení ve smuteční síni krematoria. Lidem je k dispozici nonstop linka na čísle 797 605 555. Tyto služby jsou zpoplatněny. Ceny se uvádí na webových stránkách www.akrematorium.cz a mohou se značně lišit podle objednaných služeb a v případě zvířat i podle váhy. Nejnižší cena kremace zvířete do jednoho kilogramu váhy včetně ekologické rakve a základní plastové urny je 1 800 korun.

Zájem lidí o to, důstojně se rozloučit se svým domácím přítelem, tu jistě je. Zda bude zájem i za úhradu, to se teprve uvidí. V posledních letech vznikají také zvířecí hřbitůvky například v Písku, v Trhových Svinech, ale i nelegální jako v Českých Budějovicích nebo ve Strakonicích. Je to spontánní záležitost, která vznikla právě proto, že nebylo možné jiným způsobem dochovat ostatky zvířecích přátel. Navíc každý nemá vlastní a dostatečně velký pozemek na to, aby si tam zvíře pohřbil.

Zdroj: JcTEĎ.cz

Napsali o nás